eBooky jsou fuj

Obrázek níže víceméně vystihuje můj vztah k eBookům, eInkům a všemu, co zobrazuje knihy bez pomoci papíru a tiskařské černi.

Je libo přirozený fyzikální kontrast, tradiční inkoustově-papírový smrádek a omaštěné rohy, nebo vyhajpovanou, digitálně-dokonalou a betonově-šedou eInkovou čtečku? Ani panelákový reálný socialismus nebyl tak pesimistický a šedý jako tento displej.

Vaše (ducha)plnosti

O tom spor neni :-) Ale kdo to ma stehovat, tahat sebou, popripade shanet v zahranici. Ebook (ctecka) ma jeste vyvoj pred sebou, ale kniha uz moc ne.napsal/a Martin, 30.05. 11' v 14:55:14

No mám na to jiný názor, ale do jisté míry tenhle postoj chápu. Nákup čtečky zvažuji, protože mi umožní mít například knihi z oboru k dispozici OKAMŽITĚ ve chvíli, kdy řeším nějaký problém. Další výhoda je bezesporu v prostoru - můžu u sebe mít 1000 knih a pořád se mi vejdou do batohu. Taky si můžu psát poznámky a označovat pasáže.
Na druhou stranu nemůžu knihu nikomu půjčit a ani tím většinou neušetřím. Dále mám dost pochybnosti o ekologii (jedna taková čtečka určitě zatíží prostředí víc než pár papírových knih).
Chybějící smrádek a pocit z knihy mi výše zmíněné výhody myslím bohatě vynahradí :)napsal/a crtec, 30.05. 11' v 16:07:20

Souhlasím s tebou, ten papírový "smrádek" bych nevyměnila ani za nic :-)napsal/a Jana, 30.05. 11' v 17:07:43

Editor duchaplností