Živě.cz vs. dva HTML5 bannery

Živě.cz je příkladem komplexní stránky. Najdete zde animované flashové bannery a také javascript, který ve smyčce neustále přepíná pět posledních hlavních článků. Jak bude vypadat graf kumulované spotřeby CPU času oproti dvěma špatně navrženým HTML5 bannerům z této adresy?

Kumulovaný = každé 3 s od startu Chromu se zjistí celkový počet milisekund, v průběhu kterých se procesor věnoval Chromu. Čím rychlejší spotřeba času (čím ostřejší časová trajektorie), tím náročnější zpracování - permanentní zatěžování CPU. Nebo úplně pro lamy: CPU 100% = trajektorie míří zostra vzhůru, CPU 0% = trajektorie je vodorovná.

Toto je sice extrémní případ HTML5 banneru, ještě mi tu ale chce někdo namluvit, že zatímco Flash je nenasytný žrout CPU času, tak HTML5 je anorexní modelka????

Vaše (ducha)plnosti

Mi osobně flash nějak nevadí, nikdy mi nevadil. Používám plugin ClickToFlash, kdy se mi nezobrazuje to, co nechci. To, že flash využívá systémové prostředky, je jasné, logicky se tím tedy sniží výdrž baterie.

Na druhou stranu mi ale neskutečně vadí jeho nevyladěnost pro Jablíčka, kdy je flash opravdu zlo. Hodnoty, které zde zastupují HTML5 by se daly, s rukou na srdci, přiřadit také k flashi na Mac OS X.napsal/a Denis Rojčyk, 09.11. 10' v 23:06:57

Editor duchaplností